"Uważność żabki" już u nas!

UWAŻNOŚĆ ŻABKI JUŻ U NAS!

Rejestracja: biuro@erapsyche.com lub tel. 690 007 818.

Treningi uważności dla dzieci i młodzieży w wieku 5-19 lat już u nas! Zapraszamy na zajęcia ”Uważność żabki”. Prowadzone są według metody Eline Snel © “Uwaga, to działa!”. To trening mindfulness skierowany do młodych ludzi. Ćwiczenia stosowane są od lat na całym świecie i zdobyły już serca setek tysięcy dzieci i dorosłych.  Treningi odbywają się w 6-8 osobowych grupach, przez dwa miesiące.
Miejsce: PORADNIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY. PSYCHOTERAPIA I ROZWÓJ. UL. STROŃSKA 6. WROCŁAW.

Zajęcia prowadzi Magda Kasprzyk: certyfikowany trener uważności dla dzieci i nastolatków. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Psychoterapeutka. Członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Integraftywnej i Systemowej.

PO CO MOJEMU DZIECKU TAKI TRENING?

Nasze dzieci najczęściej nie wiedzą, jak koncentrować swoją uwagę – jest to dla nich pojęcie abstrakcyjne. Mają jednak świadomość, że jest to coś, czego nie umieją, a dorośli właściwie nie wiedzą, jak im to wyjaśnić. Program Eline Snel „Uwaga, to działa!” daje im narzędzia do rozwijania umiejętności koncentracji uwagi, a ponadto świadomości własnego ciała, emocji, bycia uważnym zarówno na siebie, jak innych.

CZY MOJE DZIECKO MOŻE SKORZYSTAĆ Z TEGO TRENINGU?

Trening jest skierowany do dzieci w wieku 5-11 lat. Treści są tak dostosowane, by odpowiadać na możliwości poznawcze oraz potrzeby emocjonalne uczestników każdej z grup wiekowych. Poprzez wykorzystanie historyjek, wyobraźni oraz prostych ćwiczeń, dzieci otrzymują narzędzia, które mogą wykorzystać by lepiej zrozumieć siebie i innych, a także rozwijać umiejętność radzenia sobie w różnych sytuacjach. Bardzo obrazowe hasła, jak „przycisk pauzy”, „siedzieć jak żaba” czy „test spaghetti” pozwalają w łatwiejszy sposób opanować różne umiejętności w zakresie uważności.

Struktura treningu

 • 8 lekcji (1 lekcja tematyczna raz w tygodniu – ok. 55 minut),
 • codzienne 5-10 minutowe ćwiczenia utrwalające wykonywanie samodzielnie w domu.

Przed rozpoczęciem treningu zapraszam na konsultację:
 • dla rodzica (ok. 30 min), podczas której porozmawiamy o Pani/Pana oczekiwaniach i zdecydujemy, czy trening uważności jest najlepszym rozwiązaniem na ten moment oraz chętnie odpowiem na pojawiające się pytania
 • oraz dla dziecka (ok. 30 min)- będzie to okazja, abyśmy się nawzajem poznali, by dziecko opowiedziało, czego chciałoby się nauczyć na treningu oraz by poznało Żabę Freda, który będzie przewodnikiem podczas nauki uważności.
TRENING DLA NASTOLATKÓW

Jednego dnia tryska energią i jest wszędzie, idzie spać o 3 w nocy, zaś drugiego snuje się gdzieś po kątach, przemyka na tyle cicho, że ledwo zauważasz, że wyszedł do szkoły? Kłóci się o wszystko, a może unika jakichkolwiek dyskusji? – tak bywa w życiu nastolatka. To trudny czas zarówno dla młodego człowieka, jak i jego rodziców.

Jak w takim razie pomóc młodym ludziom:

 • poradzić sobie z emocjami, które nieustannie szaleją – raz w górę, raz w dół?
 • znaleźć równowagę między przyjaciółmi a szkołą?
 • opanować stres związany z egzaminami?
 • stać się szefem miliona myśli, które przepływają przez umysł? (np. “nie uda mi się”, “w życiu się tego nie nauczę!”, “i tak mnie nikt nie lubi”, “nauczyciel się na mnie uwziął” itp.)
 • wyciszyć się i znaleźć wewnętrzny spokój?
 • znaleźć swoje miejsce w grupie rówieśniczej?
 • rozwiązywać konflikty z kolegami?
 • skoncentrować się jeszcze na zadaniach, które stawia przed nastolatkiem zarówno szkoła, jak i społeczeństwo?

Struktura treningu
 •  10 lekcji (1 lekcja tematyczna raz w tygodniu – ok. 55 minut),
 •  codzienne 5-10 minutowe ćwiczenia utrwalające wykonywanie samodzielnie w domu.

Przed rozpoczęciem treningu zapraszam na konsultację:

 • dla rodzica (ok. 30 min), podczas której porozmawiamy o Pani/Pana oczekiwaniach, jak może Pani/Pan wspierać swoje dziecko podczas treningu oraz chętnie odpowiem na pojawiające się pytania
 • oraz dla nastolatka (ok. 30 min)- będzie to okazja, abyśmy się nawzajem poznali, by nastolatek opowiedział, czego chciałby się nauczyć na treningu i abyśmy zdecydowali, czy trening uważności jest najlepszym rozwiązaniem na ten moment.
Więcej na: www.magdakasprzyk.pl

 

 

Powrót do wszystkich

Nasi Partnerzy