Trwały ślad po pandemii

Odmrażanie gospodarki sprawia, że coraz więcej osób wraca do normalnego funkcjonowania. Jedni tylko czekają na powrót do pracy, a inni wręcz przeciwnie, w obawie o zarażenie, nadal wolą zostać w domach.
Izolacja, którą nadal chce kontynuować wiele osób, to tylko jedna ze sfer społecznych zjawisk. W niektórych środowiskach można zauważyć początki stygmatyzacji lub wykluczenia społecznego, które są podyktowane przechodzeniem kwarantanny albo wykonywanym zawodem. Niezależnie od podłoża, wynika to ze strachu przed zarażeniem.
Grupa osób na pewno porzuci maseczki szybko będzie chciała się witać nie tylko podaniem dłoni, ale także uściskiem. Z drugiej strony na pewno będzie wyczuwalny dystans między ludźmi.
Studenci Dolnośląskiej Szkoły Wyższej przeprowadzili badanie na 430 osobach, którego jasno wynika, że blisko 1/3 mierzy się z objawami depresji. Wśród nastolatków to prawie połowa. To fragmenty publikacji telewizji Echo24. Całość jest pod linkiem:

http://www.echo24.tv/artykul/powrot-do-normalnosci-wyzwaniem-spolecznym-8586?fbclid=IwAR1Ib5i7aed3ZGVp_p9p6yNiEFUrQtbmDQ9lE7iUvEl-KCKigAh-UzdZeyE

Powrót do wszystkich

Nasi Partnerzy