Rezyliencja

W tytule tej książki jest trudne słowo. Trudniejsze od "azaliż", które nie tak dawno odrzucił Wysokiej Rangi Urzędnik. Może jednak warto zapoznać się z rezyliencją, a nawet jej doświadczyć?
Rezyliencja to zarówno umiejętność dostosowywania się do warunków (nawet bardzo niesprzyjających), uodparnianie się na działanie tego, co dla nas niekorzystne. Rezyliencja to także zdolność do odbudowywania się po trudnych, a nawet traumatycznych doświadczeniach. 
Książkę pod tym tytułem napisał Rick Hanson, którego inną publikację: „Szczęśliwy mózg” - również polecałam. I tu, jak poprzednio, język jest przystępny, choć Autor opiera się na poważnych i rzetelnych badaniach naukowych. 
Niewątpliwie wartością książki jest to, że wiedza i wieloletnie doświadczenie Autora, zostało wykorzystane do tego, by zaproponować proste ćwiczenia, które mogą pomóc skutecznie zmieniać jakość naszego życia, poprzez diagnozowanie i ochronę własnych słabych punktów oraz budowania wewnętrznych zasobów. 
Rezyliencja. Słowo nieczęsto używane w codziennym języku - może nie przekonywać do sięgnięcia po książkę pod tym tytułem. A warto.
Miłego czytania, odkrywania i ćwiczenia.Jeśli kogoś zainteresowałby tematyka rezyliencji – chętnie wskażę książki innego autora.Powrót do wszystkich

Nasi Partnerzy