Obudźcie tygrysa

Kłótnia z przyjacielem,  pobyt w szpitalu czy bycie świadkiem wypadku drogowego, przy większym poziomie wrażliwości już może nas zranić.
Peter Levine przykre doświadczenia życiowe nazywa traumami i wcale nie muszą to być tylko przeżycia dużego kalibru jak śmierć bliskiej osoby, ciężka choroba czy rozwód. Traumę mogą powodować zwyczajne okoliczności. 

O doświadczeniu traumy w przeszłości mogą świadczyć  bóle głowy, mięśni, zmiany nastrojów, zapominanie, kłopoty ze snem, trawieniem, ataki paniki, fobie.  Często nieświadomi siebie takie objawy przypisujemy przepracowaniu, przeziębieniu, czy nie tak?

Jesteśmy różni i na te same sytuacje możemy reagować zupełnie inaczej – ucieczką, walką, zamarciem… zachowania podpowiada nam nasz gadzi mózg.

Pewne jest, że kiedy doświadczamy czegoś negatywnego nasze ciało się z nami komunikuje. Jak? Czy chcemy go słuchać? Czy mamy z naszym ciałem kontakt? Czy potrafimy czytać informacje, które nam przesyła?  Co robić z tą wiedzą?

Na te pytania odpowiadaj a w bestsellerze Petera Levin i Ann Frederick w bestsellerze: ”Obudźcie tygrysa. Leczenie traumy.”

Większość z nas przynajmniej raz w życiu ulega traumie i każdy mógłby poradzić sobie z nią, „gdyby tylko zaufał instynktownej mądrości i skorzystał z wrodzonej zdolności samouzdrawiania”. Poznanie i umiejętne wykorzystywanie zdolności oswajania trudności pozwoli na uwolnienie się od blokowanych latami uczuć, zmianę życia na bardziej radosne, twórcze.  Miłej lektury.
dr Agnieszka Fornalczyk

 

 Powrót do wszystkich

Nasi Partnerzy