Magia zwyczajności


Od 2018 lat obchodzimy Wyjątkowe Urodziny. Zadajemy sobie wiele trudu, żeby były magiczne i odświętne. Zapracowani i zmęczeni, dokładamy sobie kolejne zadania po godzinach. Wszystko po to, by było WYJĄTKOWO. Cały świat wokół pokazuje nam, że wszystko co warte naszej uwagi, naszych pieniędzy - jest wyjątkowe. Jeśli my przyjmiemy te propozycje, też staniemy się wyjątkowi.

Wyjątkowi, czyli jacy? Wyjątkowo, czyli jak? Inaczej niż zwyczajnie? Ale przecież jeżeli wszystko co nas otacza na co dzień, staje się wyjątkowe, to może w rzeczywistości to za czym tęsknimy, to zwykłość? Zwyczajna zwykłość, której trudno przebić się przez komercyjny blichtr?
A może w te Święta warto postawić na magię ZWYCZAJNOŚCI? Gdyby mniej energii przeznaczyć na przygotowania świątecznego anturażu: sprzątanie, dekorowanie, zakupy, gotowanie, może udałoby się zaoszczędzić ją na proste gesty – niewymuszony uśmiech, niespieszne wypicie ulubionej herbaty w dobrym towarzystwie, rozmowę okraszoną prawdziwym zainteresowaniem dla drugiej osoby.

Święta to dobry moment, by docenić to, co mamy, nawet jeśli nie jest doskonałe, bo w rzeczywistości doskonałość to domena reklam i ewentualnie familijnego kina.

Jeśli ciotka znowu gdera o tym, że nikt już tak nie potrafi ugotować barszczu jak jej mama, córka właśnie zajmuje się łowieniem uszka, które wpadło w fałdy świątecznej sukienki, a wujek i tato, mimo twoich starań, weszli jednak na grząski grunt politycznych sporów, to spróbuj zrobić krok w tył - spójrz na to jak na element zwyczajnego życia. Jesteś jego częścią. A ono częścią Ciebie.

Niedoskonałe może być piękne. Bo prawdziwe, a prawda zawsze jest lepsza od najbardziej WYJĄTKOWEGO mirażu.

Powrót do wszystkich

Nasi Partnerzy