Albo zwyciężamy, albo się uczymy

Warto przyjąć taką optykę na życie i na wychowanie dzieci. Towarzyszenie dziecku w rozwoju to przywilej, ale i przygoda, podróż w nieznane. Doświadczamy radości, dumy, satysfakcji - doświadczamy zwycięstw, ale tez przeżywamy trudne chwile - niepokój, poczucie zawodu, czasem bezsilność.
Okazuje się jednak, że to właśnie te chwile, gdy mamy poczucie, że rzeczywistość nas przerasta, niosą w sobie największy potencjał zmiany i rozwoju. 
Czy wiesz, na czym budujesz swoje zwycięstwa? Jakie masz zasoby, z których możesz korzystać? Czy potrafisz przekuć niepowodzenie, słabość w siłę, by tego właśnie nauczyć swoje dziecko? 
Każdego dnia „pakujemy walizkę” naszemu dziecku. Ten bagaż nie składa się z samych spektakularnych i dobrze przemyślanych wydarzeń. To codzienne mikrowydarzenia i mikro czynności. Sposób w jaki zwracamy się do dziecka, słowo, gest, sposób, w jaki traktujemy innych, jak o nich i do nich mówimy, jak się zachowujemy w codziennych sytuacjach. Błędy, które popełniamy, a przede wszystkim – jak sobie z nimi radzimy. To wszystko codziennie buduje nasze dzieci.
Gdy jesteśmy w wirze życia, możemy nie zauważyć tego, co mogą dostrzec obserwatorzy patrzący z innej perspektywy. Zwłaszcza ci, którzy mają wieloletnie doświadczenie w pomaganiu, a także w byciu rodzicem. 
Zespół Ery Psyche buduje platformę e-learningową dedykowaną w pierwszej kolejności rodzicom. Pomożemy Wam w rodzicielstwie odnaleźć harmonię, mądrość i równowagę.

Powrót do wszystkich

Nasi Partnerzy